Legendy 2019 přilákaly 51 000 návštěvníků, k vidění byly úchvatné vozy z minulosti i současnosti

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 21. května 2019, 10:00 Google+

Šestý ročník unikátní automobilové slavnosti LEGENDY s hlavním tématem Americké vozy je po uplynulém víkendu již minulostí. Přes 1200 nádherných exponátů shlédlo v celém areálu Výstaviště Praha od pátku do neděle 51.000 návštěvníků a ke skvělé atmosféře přispělo velkou měrou i slunečné počasí, které akci provázelo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Záběry z šestého ročníku automobilové slavnosti Legendy

Záběry z šestého ročníku automobilové slavnosti Legendy | foto: Legendy

Sdílejte článek

Automobilová slavnost LEGENDY 2019 otevřela brány holešovického Výstaviště Praha pro veřejnost již v pátek krátce po 14. hodině a mnoho zájemců o automobilové klenoty, vyrobené nejen v Americe, ale i ve zbytku světa, využilo k návštěvě právě první otevírací den akce. Tradičně nejvíce navštěvovaným dnem slavnosti byla sobota, ale velmi příjemné klimatické podmínky přilákaly do Holešovic, narozdíl od minulého ročníku, vysoký počet návštěvníků i během posledního nedělního dne. Po celou dobu konání akce byl připraven bohatý rodinný program pro všechny návštěvníky.

Akce LEGENDY 2019 byla tradičně oslavou automobilové krásy, a to historické i soudobé. Hlavní nádvoří bylo zasvěceno více než stovce ikonických vozů americké produkce. Pavilón elegance oslovil nejen unikátními vozy minulosti, ale díky pochopení majitelů soukromých sbírek mohli návštěvníci spatřit i moderní hypersportovní vozy s hodnotami v řádech desítek milionů korun. Celková hodnota všech vystavených exponátů dosáhla v letošním ročníku částky jedné miliardy korun. Neméně zajímavou expozici představil také Pavilon rychlosti, kde potěšily srdce mnoha příznivců sportovních aut vozy třídy GT a nechyběl zde ani monopost F1 Toro Rosso.

O adrenalinovou zábavu se každý den staral FMX tým pod vedením Petra Piláta a za účasti Filipa Podmola nebo Itala Leonarda Finiho. Jejich představení ve freestyle motokrosu, plné salt a skoků, sledovali diváci z těsné blízkosti speciální rampy. Několikrát za den však mohli návštěvníci slavnosti LEGENDY obdivovat také krásu vybraných vozů za jízdy, a to v rámci exhibiční prezentace Grand Tour. Milovníci nových vozů si přišli na své v množství expozic automobilových výrobců. Značky Bugatti, Citroën a Subaru oslavily na akci svá významná výročí. Plné zajímavostí byly rovněž expozice desítek automobilových klubů, offroad zóna nebo moderovaný program Petra Horáka na Křižíkově fontáně s množstvím významných hostů automobilového světa.

„Byl to naprosto úchvatný ročník a já mám z něho nesmírnou radost. Celkový počet návštěvníků, podle prvního sčítání, přesáhl součtově hranici padesáti tisíc návštěvníků. To je rekordní číslo, dosažené součtem prodaných vstupenek a velkým množstvím poskytnutých volných vstupenek všem vystavovatelům a partnerům akce. Mne však vnitřně těší především fakt, že jsme udělali všem těm příchozím lidem ryzí radost z automobilové krásy. A tohle dobro, doplněné rozzářenýma očima hlavně množstvím dětských návštěvníků, bylo znát na kterémkoliv místě naší slavnosti, kde jsem se v průběhu víkendu pohyboval. Ten pocit se prostě nedá ničím nahradit,“ hodnotí letošní ročník Lubor Kos, ředitel automobilové slavnosti LEGENDY a dodává: „Ze srdce chci poděkovat celému realizačnímu týmu, který čítal přes sedm set členů, od bezpečnostní agentury až po manažery jednotlivých sekcí. Byla to skvělá spolupráce. Moje osobní poděkování patří Radimovi Passerovi, Richardovi Chladovi, Zdeňkovi Lepkovi a všem dalším donátorům, kurátorům a majitelům unikátních vozů, kteří je zapůjčili ze svých soukromých sbírek. Stejně tak děkuji i předním automobilovým značkám, bez kterých si dnes nelze Legendy představit. Pevně věřím, že všichni, kdo věnovali svůj čas naší slavnosti, a já si toho velmi vážím, z ní odcházeli obohaceni o skvělé dojmy. Vnitřně věřím, že jsme za tu nelehkou společnou práci byli odměněni také téměř ideálním počasím.“

Obrovský zájem o automobilovou slavnost LEGENDY projevili nejen návštěvníci, ale také významná media. V letošním roce se akreditovalo 143 českých i mezinárodních novinářů. Silnou podporu našla slavnost také ve sdílení a reakcích na sociálních sítích. V rámci víkendového programu bylo uděleno několik ocenění slavnosti LEGENDY v různých kategoriích.

Letošní LEGENDY 2019 skončily, ale již brzy odstartuje příprava na nový, v pořadí již sedmý ročník. „Během aktuálního ročníku už často přemýšlím nad obsahem toho příštího. Náročnost přípravy takové akce si to prostě vyžaduje. Proto už probíhají určitá jednání, například s Autoklubem ČR, nad hlavním tématem slavnosti LEGENDY v příštím roce. Jednou z variant je velká oslava motorsportu, a tak se nechme všichni překvapit,“ uzavřel hodnocení Lubor Kos.

Hlavní ceny slavnosti LEGENDY:

Nejkrásnější automobil:

  1. místo – Chrysler Imperial Le Baron
  2. místo – Ferrari F40
  3. místo – Citroën DS 19

Nejkrásnější motocykl: Indian Four
Nejlepší expozice: Subaru
Nejlepší klubová expozice: Mercedes-Benz klub ČR
Osobnost roku: Tomáš Ouředníček

Vytisknout

Diskuze: Legendy 2019 přilákaly 51 000 návštěvníků, k vidění byly úchvatné vozy z minulosti i současnosti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ford představuje novou generaci úspěšného modelu Focus

Ford ukázal nový Focus. Pro dynamiku musíte jít do ST, prioritou luxus a ohled na planetu

Obytný GAZ Sadko Next

Cool obytňák z Ruska, projede všude a má i kamínka na dřevo

Volkswagen Caddy Maxi

Volkswagen Caddy Maxi - 7 místný praktik - "užitkáč", který ovšem působí jako osobák

toyota mirai

Toyota Mirai se zapsala do Guinnessovy knihy. Ujela 1360 km na jednu nádrž

Škoda Slavia

Kamufláž nového modelu ŠKODA SLAVIA je výsledkem designérské soutěže

ŠKODA SPIDER R5

ŠKODA SPIDER již před 46 lety uměla z 0 na 100 km/h za 4 s!

Ford u svého Mustangu Mach-E zvolil v případě interiéru reduktivní přístup, všechny důležité ovládací prvky umístil do středové obrazovky

Co všechno lze hacknout v automobilu?

Gumbalkan

Gumbalkan: jaké auto zvolit?

Volkswagen ID.3 v Česku už za méně než 900 tisíc

Bestseller mezi elektrickými vozy v Evropě

Kia Proceed

Kia prozradila, co jí v Česku pomohlo mezi čtyři nejžádanější značky

Škoda

Potvrzený nový sedan automobilky Škoda Auto. Letenští z jejího jména nadšeni nebudou

Toyota Yaris GR

Test: Brutální Toyota Yaris GR - budoucí legenda, která se zapíše do historie + VIDEO

Škoda Enyaq iV

Tohle si u Škodovky za rámeček nedají, Škoda Enyaq pohořela v losím testu

Gumbalkan

Gumbalkan: Registrace byla neskutečný boj, ale jedeme!!

Honda X-ADV

Test Hondy X-ADV, napříč třídami

reklama

Doporučujeme

Niki Lauda (Twitter/@McLarenF1)

Zemřel Niki Lauda. Trojnásobný šampion formule 1 prohrál boj s vleklou nemocí

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Gumbalkan: jaké auto zvolit?

  2. Kamufláž nového modelu ŠKODA SLAVIA je výsledkem designérské soutěže

  3. Kia prozradila, co jí v Česku pomohlo mezi čtyři nejžádanější značky

  4. ŠKODA SPIDER již před 46 lety uměla z 0 na 100 km/h za 4 s!

  5. Bestseller mezi elektrickými vozy v Evropě

  6. Co všechno lze hacknout v automobilu?

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud