Drony nabízejí fotografům i kameramanům zcela nový úhel pohledu, málokdo však dokáže využít svou techniku tak obratně, jako YouTuber Johnny FPV. Tento zkušený pilot speciálního dronu totiž zásobuje své fanoušky záběry, které vás jednoduše ohromí. Kombinace kvalitního videa, rychlého dronu a jeho skvělých manévrů vám totiž dodá pocit, jako byste se právě dívali na film s ohromným rozpočtem, nebo hráli hru s neuvěřitelně reálnou grafikou.
Na trhu se v posledních letech objevila celá řada kvalitních a poměrně dostupných dronů, které nabízí vstup do tohoto zajímavého světa i naprostým amatérům. A zatímco někdo se zaměřuje na zajímavé fotografie krajiny či architektury, nás naprosto fascinují zdařilé záběry aut.
A v tomto oboru je naprostým fenoménem YouTuber známý pod přezdívkou Johnny FPV, který produkuje skutečně jedinečná videa. Nepoužívá totiž komerčně dostupný dron, ale speciálně postavený závodní stroj, který je osazen kamerou GoPro Hero 7.
Jeho dron sice nepatří k největším, zato se však může pochlubit skvělým výkonem a až neuvěřitelnou manévrovatelností. Navíc je osazen kamerou, která přenáší záběry i do brýlí na pilotově hlavě. A právě to mu umožňuje získávat naprosto jedinečné záběry, které ohromují celý svět.
První část videa, na kterém můžeme vidět dva driftující vozy, byla natočena během prvního závodu série Formula Drift. Druhé video je pak poněkud staršího data a zachycuje upravený Nissan Silvia S15 driftující na horské silnici v Abu Dhabi. Video navíc doplňuje skvěle zvolená hudba a tak je vyloženě radost se na tyto záběry dívat. Zvláště video z horské silnice působí neuvěřitelně.
Vraťme se ale ještě na chvíli k šampionátu Formula Drift, který by měl být letos zcela unikátní, jak dodává web Carscoops, který upozornil i na záběry driftujících vozů. Letošního šampionátu Formula drift by se totiž kromě jiného měly zúčastnit i elektrické vozy, z nichž jedním bude i nedávno představené elektrické Camaro o výkonu 515 koní s točivým momentem 1085 Nm.
To možná v záplavě upravených drifterských speciálů nezní nijak extrémně, přesto jsme si jistí, že pro milovníky tohoto motorsportu se bude jednat o zajímavou podívanou. Přes 1 000 Nm totiž bohatě stačí jak k jízdě bokem, tak k trhání zadních pneumatik.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.