Bugatti Veyron úchvatný sportovní vůz, který dokáže ohromit luxusním interiérem i extrémně výkonným motorem. Jakožto jeden z nejvýkonnějších produkčních vozů světa je však stále dost drahý a pro většinu lidí naprosto nedostupným. Pokud byste si však chtěli vychutnat část jeho interiéru například ve svém obýváku, máte nyní skvělou příležitost.
Automobilového dealerství Barman Motors zařadilo do své nabídka hodně nevšední položku. Nabízí totiž zcela nový interiér z Bugatti Veyron 16.4 vyrobené v roce 2008. Nevíme sice proč, ovšem sedačky, palubní deska, dveřní obložení a část středové konzole byly z vozu demontovány ještě předtím, než si první zákazník vůz vyzvedl.
Části interiéru, které jdou de facto zcela nové, navíc obsahují i působivé drobnosti, jako je hlavice řadící páky, ovládání klimatizace, volant, odkládací přihrádku, dolní obložení palubní desky a mnoho dalšího. Díky skladování v klimatizovaném stavu jsou navíc všechny součástky stále jako nové.
Podle inzerátu Braman Motors, který je vystavený na eBay, se jedná o skvělou příležitost, jak například změnit interiér vašeho současného Bugatti Veyron. Někdo by se samozřejmě mohl pokusit instalovat části do svého stávajícího vozu, případně si vyrobit novou výbavu obýváku. Má to ale háček.
Interiér, který se díky minimálním změnám v průběhu výroby dá instalovat prakticky do všech modelů vyrobených od roku 2006 do roku 2015, totiž není zrovna lacinou záležitostí. Prodejce za něj požaduje 149 999 dolarů, což je v přepočtu cca 3,4 milionu korun. Berme však v potaz, že Veyron se v USA neprodává pod 1.3 milionu dolarů.
Za 3.4 milionu korun se dá přitom postavit celkem pěkná garáž, do které si můžete dát jako komfortní SUV na dlouhé cesty, tak nějaký pěkný sporťák na víkendovou zábavu a menší hybrid pro cesty na nákupy. A pokud vás auta zas tak moc nežerou, možná za tuto částku seženete i nějaký ten byt. I kdyby jen garsonku.
Zájemci sice mohou prodejci na eBay nabídnout dohodu na nižší částce, je ovšem otázkou, zda ji prodejce přijme. Jedná se totiž o skutečně unikátní zboží, na jehož kupce se sice možná bude muset čekat déle, ale jednou se určitě najde.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.