Je vcelku běžným zvykem, že policejní sbory často spolupracují s domácími automobilkami. V Itálii může být příkladem takového jednání například pořízení 500 Fiatů Tipo, které obdrželi italští Karabiniéři. Koncern FCA však disponuje větším počtem zajímavých automobilek, z jejichž produkce italští policisté těží.
Jeep samozřejmě není italskou automobilkou, ovšem i tato značka spadá do italsko-amerického koncernu Fiat Chrysler Automobilu, v jehož vedení stojí Sergie Marchionne. A právě tento muž se společně s představiteli policie a dalšími zástupci koncernu FCA účastnil slavnostního předávání tradičního amerického off-roadu Jeep Wrangler do rukou italských Karabiniéři.
Nový služební Wrangler sice není tím nejnovějším, který automobilka představila na autosalonu v Detroitu, ovšem i tak má hodně co nabídnout. Karabiniéři totiž využijí jeho schopností během hlídkování mezi oblastmi Cattolica a Bellaria, kde se bude vůz často pohybovat mimo bezpečí asfaltu.
Gazelle, jak policisté nový vůz pojmenovali, je totiž určen k hlídkové činnosti přímo na plážích a pobřežích - tedy ve stylu "Pobřežní hlídky." Potkat ho navíc budete moci i v populárních letoviscích, jako například Rimini nebo Riccione.
Nový policejní Wrangler navíc není v úplně sériovém stavu. Policisté ho obdrželi doplněný o balíček "Mopar One," což znamená zvýšený podvozek s novými tlumiči a pružinami, nový stabilizátor, větší kola se 32-palcovými off-road pneumatikami a samozřejmě nechybí ani přední a zadní zástěrky.
Jako každý správný služebák musela Gazelle dostat policejní polep, majáky, sirénu, přídavná světla, vysílačky a řadu dalších drobností. Pod kapotou se ukrývá 2.8 litrový diesel o výkonu 160 koní a 400 Nm, který posílá výkon na všechna kola prostřednictvím automatické převodovky.
Nový Wrangler však není jediným Jeepem ve službách Karabiniéři. Již před časem dostala tato speciální bezpečnostní jednotka i Jeep Renegade, kterému v garážích dělají společnost sourozenci z koncernu FCA jako Fiat Tipo, Fiat PAnda 4x4, Fiat Doblo, Ducato a Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Poslední jmenovaná však slouží hlavně k rychlému transportu, například orgánů k transplantaci, nebo k doprovodným a reprezentačním účelům.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?