Automobilka Mercedes-Benz, stejně jako ostatní významní výrobci, připravuje svůj vlastní elektromobil, který se během minulého roku představil ve formě konceptu EQA. Na rozdíl od většiny ostatních elektrických konceptů je však tato předzvěst elektrické budoucnosti v podání značky Mercedes-Benz plně pojízdná a díky tomu si jí můžeme prohlédnout například na sicilských silnicích. Automobilka stále pracuje na finálním doladění konceptu, ovšem již nyní se spekuluje o pohonu přes 270 koní, pohonu všech kol, baterii s kapacitou 60 kWh a hlavně dojezdu téměř 400 kilometrů. Koncept EQA však nebude prvním elektrickým modelem v nabídce automobilky, tím bude crossover EQC, po kterém bude následovat EQA. V roce 2022 pak elektrická rodinka EQ nabídce celkem 8 modelů, včetně Smartu a velkých SUV.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?