Autorům animovaného seriálu Simpsonovi se často přičítá schopnost předvídat budoucnost, což znovu potvrdil příchod prvního SUV automobilky Rolls-Royce jménem Cullinan. Již před 20 lety totiž v rámci jedné ze svých epizod natočili reklamu, která novému Rollsu dokonale sedne.
Před dvaceti lety, přesněji 22. dubna 1998, vypustila televizní stanice FOX do televizorů svých diváku 15. epizodu 9. série oblíbeného animovaného seriálu Simpsonovi, jejíž hlavní dějová osa se motala kolem klauna Krustyho. Za připomenutí by jistě stála například účast oblíbeného amerického komika, moderátor a milovníka aut jménem Jay Leno, ovšem pro nás je epizoda důležitá kvůli poslední minutě a půl.
Právě na konci epizody se totiž objeví reklama na dosud nejúžasnější SUV všech dob jménem Canyonero, které vyniká ve všech ohledech. Reklamu, která zachycuje Canyonero v náročném terénu i během svižné jízdy po dálnici, navíc provází popěvek, který se řadě lidí nesmazatelně zapsal do pamětí.
A právě tenhle popěvek zkombinovali lidé z webu CarWitter s několika videi, které uveřejnila automobilka Rolls-Royce po premiéře nového modelu Cullinan. A výsledek? Naprosto dokonalý. Lidé z Rollsu totiž přichystali tolik materiálu, že lidé z CarWitter mohli vytvořit téměř přesnou repliku klipu ze Simpsonových.
Celou záležitost přitom odstartoval Chris Pollitt z webu Not2Grand, který na svém Twitteru zveřejnil snímek Canyonera ze Simpsonových, který doplnil textem "Myslím si, že nový Rolls-Royce Cullinan vypadá skvěle." Pod to ještě dopsal „Slyšel jsem, že je široký přes dva jízdní pruhy," čímž narážel právě na text popěvku.
Autoři seriálu Simpsonovi tak znovu ukázali, že mají geniální schopnost předvídat budoucnost. Takže až potkáte na ulici dva komické chapadlaté mimozemšťany, neříkejte, že jsme vás nevarovali.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.