Tesla Model 3 byla představena již před několika měsíci, ovšem stále se najde řada informací, které potencionálním zákazníkům či motoristickým nadšencům chybí. Vzhledem k pokulhávající výrobě se ale nemáme příliš čemu divit, elektromobilů je málo a na žádný velkolepý test do nejposlednějšího detailu se zkrátka ještě nedostalo.
Své příležitosti se proto chopili lidé z YouTube kanálu "Model 3 Owners Club", kterým se podařilo sehnat Teslu Model 3, kompletně ji prozkoumali a vše zdokumentovali na videu. To sice trvá déle než hodinu, ovšem dává nám skutečně jedinečný pohled na celý vůz. Od exteriéru, přes přední i zadní kufr, podvozek až do interiéru.
Video, ve kterém je hlavní hvězdou Model 3 vybavený prémiovým balíčkem "Premium Upgrade Package" začíná prohlídkou exteriéru a blíže se věnuje světlometům, vzduchovým kanálkům, stěračům, klikám dveří i potencionálním úchytům pro střešní nosiče. Poté se se dostane na oba zavazadlové prostory, které průvodci videa řádně přeměří a dokonce vyzkouší i na vlastní kůži. Část s exteriérem pak zakončuje pohled na podvozek, který je tradičně téměř celý zakryt.
Uvnitř vozu se video věnuje prozkoumávání palubní desky, středové konzole, sedadlům, použitým materiálům nebo netradičně řešené ventilaci a jejím výdechům. Velká pozornost je také věnována obřímu displeji v palubní desce, kterým se ovládá prakticky celý automobil. Pozornosti neunikla nabíječka ani mobilní aplikace.
Na závěr přichází komentovaná testovací jízda, během které si můžeme prohlédnout jak snadné či náročné je s Teslou jezdit a ovládat jednotlivé funkce prostřednictvím jediného displeje. Podle komentáře je navíc jen otázkou času, kdy spustí AutoPilota i pro Model 3, neboť všechny jeho senzory evidentně fungují a pravděpodobně se neustále učí.
Pokud by vás zajímala jen konkrétní část vide, po otevření videa na YouTube naleznete v popisku kompletní rozpis obsahu včetně času začátku.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.