První pick-up v nabídce automobilky jako je Mercedes-Benz si rozhodně zaslouží pozornost - a tu se mu automobilka snaží zajistit i zajímavým reklamním spotem. Mercedes X-Class je opravdu "prvním" přírůstkem nového druhu a tato reklama to jen podtrhuje. Místy je pořádně střelená, nicméně Mercedes v ní perfektně znázorňuje smysl a univerzálnost nového modelu, takže ve výsledku je vlastně perfektně zvládnutá.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.