Kdykoliv se objeví nový sportovní automobil, jen jen otázkou času kdy ho výrobce postaví na legendární Nürburgring, kde by měl urvat nejrychlejší čas na kolo. První příčku si sice stále a sveřepě drží elektromobil Nio EP9, nicméně na druhou se posunulo Porsche 911 GT2 RS, které tak zadupalo do země okruhový Radical SR8LM i Lamborghini Huracan Performante.
Nejen že je nové Porsche 911 GT2 RS nejrychlejším modelem 911 jaký byl kdy vyroben, ale stal se také nejrychlejším produkčním vozem se spalovacím motorem na Nurburgringu, čehož dosáhl s časem 6 minut a 47.3 sekundy. GT2 RS je navíc čistokrevná zadokolka, což Porsche přináší i titul nejrychlejšího vozu s náhonem zadních kol na ringu.
Se svým časem se Porsche umístilo jen o pouhých 1.4 sekundy za elektrickým supersportem NextEV Nio EP9, který dlouho působil jako absolutně neporazitelný. V celkové tabulce je tak Porsche na druhém místě, zatímco třetí příčku drží okruhový Radical SR8LM a na bramborovou pozici odpadlo Lamborghini Huracan Performante.
K úspěchu se vyjádřil i Frank-Steffen Walliser, viceprezident Porsche Motorsport a vozů GT, podle jehož slov si na začátku vývoje nové GT2 RS dali technici za cíl pokořit na ringu čas 7 minut a 5 sekund. Tento cíl ovšem pokořili o dalších 17.7 sekundy, za což Walliser děkoval hlavně vývojovým inženýrům, kteří předvedly výjimečnou práci.
K překonání rekordu byly na start postaveny dva vozy 911 GT2 RS, za jejichž volant usedl Lars Kern a Nick Tandy. Nový rekord se pak podařilo stanovit druhému jmenovanému 20. září v 19:11, kdy byly podle automobilky zcela ideální venkovní podmínky. Jeho průměrná rychlost během zběsilé jízdy po slavném okruhu dosahovala hodnoty 184.11 km/h.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.