Stuttgartská automobilka připravila pro japonský trh limitovanou edici 120 vozů ke 40. výročí série Hvězdné války.
Společnost Mercedes-Benz vyrobí pro japonské zákazníky 120 vozů v limitované edici jako oslavu čtyřicátého výročí uvedení prvního dílu ságy Hvězdné války. Šedesátka vozů ponese barvu Calcite White, kterou jasně odkazuje na stranu bílé síly, konkrétně na postavu Stormtroopera. Naopak druhá polovina automobilů této limitované řady bude vyvedena v odstínu Night Black, zde jako pojítko s Darth Vaderem. Zákazníci, kteří si objednají verzi Night Black, se mohou těšit na osmnáctipalcová kola od AMG, rovněž v černé barvě.
Souvislost s Hvězdnými válkami je vidět zvenku i zevnitř. Uvnitř vozu se například objeví koberečky právě s tematikou Star Wars. Prodejce též představuje zajímavé zařízení, které vydává zvuky robůtka R2-D2, jež si zájemce může dokonce přímo poslechnout na internetových stránkách této limitované edice.
O pohon vozu se stará čtyřválcový turbomotor o objemu 1,6 litru s výkonem 120 koní a točivým momentem 200 Nm.
Cena by se měla pohybovat kolem 1 100 000 Kč.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.