Štvalo vás úsekové měření na dálnici D1? Pak vězte, že jeho konec se jen tak neblíží. S novým nápadem totiž přišlo Ředitelství silnic a dálnic.
To nově vypsalo výběrové řízení na dodavatele kamer pro další úsekové měření. Kamery pak poslouží pro měření průměrné nejvyšší povolené rychlosti hned na pěti opravovaných úsecích. ŘSD je chce navíc spustit nejpozději během letošního léta.
Díky tomu se čeští řidiči začnou o něco víc hlídat a bohužel do jisté míry ztratí koncentraci. Bedlivé sledování tachometru totiž ústí v to, že místo provozu před sebou řidič sleduje aktuální rychlost a tím vlastně nedává pozor. Je tak otázkou, do jaké míry je tohle opatření funkční.
Další špatnou zprávou je, že na úseku dálnice D1 mezi sjezdy Psáře a Soutice se začne nejspíše měřit již od dubna. Právě na tohle místo se totiž přemístí kamery z tehdy měřeného úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou.
ŘSD si od instalace kamer slibuje nižší počet dopravních nehod a zaznamenaná data poputují přímo do systému, na nejž se napojí přilehlé obce s rozšířenou působností. Současně má platit fakt, že kamery budou vždy měřit jen aktuálně rekonstruované úseky.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.