Není nic zvláštního vidět za volantem velkých drahých SUV namachrované řidiče a frajírky. Jedním z případů byla ruská posádka Porsche Cayenne, která na svou drsnost skoro komicky doplatila.
V přiloženém videu se velké černé Porsche sunulo uprostřed dvou jízdních pruhů až málem přejelo cyklistu. Ten se však ostře ohradil, což skončilo tak, že posádka Porsche vyskočila ven a cyklistu chtěla nejspíše pořádně potrestat, a to nejen slovně.
Jenže hned v závěsu za Cayennem jela bílá Toyota Land Cruiser, kterou manévr rozhodil a po prudkém brzdění začal její řidič na Porsche troubit. Jenže v zápětí se řidič a spolujezdec, toho času řvoucí na cyklistu, rozhodli rázně vysvětlit posádce Toyoty, že jejich troubení je pěkně vytáčí.
Jenže to, co následovalo potom, nemá daleko ke scéně z akčního filmu. Však se na to podívejte sami, z drsňáků z Porsche se během chvíle staly vystrašené a utíkající padavky. Popravdě se jim ale moc nedivíme...
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.