Už v autoškole se učí, že jedním z prvních úkonů před jízdou je použití bezpečnostního pásu. Tenhle majitel staršího BMW řady 3 (E36) však na to nejspíše zapomněl, což se mu málem vymstilo.
V přiloženém videu spatříte, jak si to zelené BMW uhání po víceproudé městské silnici. Po chvíli se však auto dostane do smyku, který jeho řidič není schopen zvládnout. Co pak následuje je typickou ukázkou toho, jak to může dopadnout, když máte ve vašem voze bezpečnostní pás jen na okrasu.
V celkem vysoké rychlosti se BMW dostane mimo silnici a narazí do sloupu veřejného osvětlení. Tvrdý náraz však způsobil nejen celkem velké poničení zeleného bavoráku, nýbrž nám ukázal, jak vlastně vypadá jeho majitel. Během nárazu z něj totiž doslova vylétl dveřmi a po zádech v mírných kotrmelcích letí po silnici pryč.
Těžko lze pak uvěřit tomu, že se mu nic vážného nestalo. Už jen fakt, že jej v průběhu "letu po silnici" nikdo nepřejel, je úctyhodný. Vše ale dokresluje nápis WISE (v překladu moudrý), které měl majitel vozu nalepený na boku. Podle nás moc moudrý nebyl, kdyby totiž používal mozek, tak k takové nehodě nemuselo vůbec dojít.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.