Napadlo vás někdy, že cesty v taxíku jsou pomalé, nudné a prakticky nekonečné? Ve Velké Británii se tomu rozhodli udělat přítrž. Kromě typických černých taxíků tak se budete moci nechat odvést na letiště, schůzku, nebo prostě jen z baru domů v zářivě zeleném Lamborghini Huracán LP 610-4.
Nikoho jistě nepřekvapí, že Huracán se pyšní titulem nejrychlejší britský taxík. Je to totiž i první supersport, kterému byla ve Spojeném království udělena taxikářská licence.
Společnost, která si nechala Lamborghini Huracán registrovat, coby taxík, nese název Special Wedding Cars. Již ten vypovídá dost o tom, čemu se společnost věnuje. V garážích této společnosti dřímá Lamborghini Gallardo z roku 2005, ale i typický britský doubledecker (červený dvoupatrový autobus). Oba tyto stroje jsou využívány jako automobily pro svatebčany či podobné akce. Huracán je ale prvním vozem této společnost, který získal opravdovou taxikářskou licenci a nyní může rozvážet zákazníky jak je libo.
A jaký je váš názor? Mají podobné „taxíky“ své místo mezi Superby, Passaty a dalšími běžnými nástroji taxikářů?
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.