Uspokojit mnohdy přemrštěné tužby movitých zákazníků bývá někdy složité i pro taková jména jako Bentley. To proto přichází s radikální možností vyšperkovat interiér svých vozů.
Ať se nám to líbí nebo ne, dřevěné dýhy v interiéru k luxusním vozům typu Bentley, Rolls-Royce nebo Mercedesu zkrátka patří stejně neodmyslitelně jako kožená sedadla. Britská aristokratická automobilka, Bentley, nyní přichází s radikální změnou ve svých katolozích.
Svůj nový vůz Bentley Continental a Bentley Flying Spur si nyní můžete objednat s interiérem, kde je namísto dýh s ze dřeva nebo karbonu použita dýha kamenná.
Možná se to zdá jako absurdní představa, výsledek ale vypadá vskutku oku lahodně.
Kámen je dobýván v indických dolech a poté je rozdělen na menší části. Pod přísným dohledem Bentley je pak vyztužen pryskyřicí a skelným vláknem.
Po vytvarování, ručním opracování a vyleštění je tloušťka samotného kamene menší než jeden milimetr. Nemusíte se tak obávat, že si sebou budete vozit zbytečně vysokou zátěž.
Interiér tohoto typu je prozatím nabízen ve čtyřech variantách: Autumn White, Galaxy, Copper, a Terra Red.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.