Neuvěřitelný kousek předvedl ilegální emigrant z Afriky.
Ve Španělském městě Ceuta našla policejní hlídka uprchlíka schovaného pod kapotou auta mezi motorem a kabinou. To však nebyl jediný ilegální emigrant v autě. Druhý se schovával pod zadními sedadly.
Guardia Civil #Ceuta rescata a dos inmigrantes ocultos en dobles fondos de un coche http://t.co/ErxoMyfuHD pic.twitter.com/AHG4koAiqp
— Guardia Civil (@guardiacivil) 31. Srpen 2015
Policejní složka ve španělské enklávě na území Maroka objevila tyto dva uprchlíky čistě náhodou. Kontrola, nejdříve zcela rutinní, se změnila v důkladné prohlédnutí celého vozu. Sami zasahující policisté byli skrýší uprchlíka velice překvapeni.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.