Letošní červen lámal statistiky. Policie ČR zaznamenala nejméně nehod od roku 1990
Na letošní červen, především však přecházející měsíce, bude většina obyvatel Středočeského a Jihočeského kraje vzpomínat jako na období mohutných dešťů a ničivých záplav. Vše devastující vodní živel přinesl ohromné škody na majetku, včetně mnohem vážnějších a smutnějších ztrát na lidských životech.
Pokud se však přes tragické události přeneseme, spatříme i světlejší okamžiky roku 2013. Za zmínku stojí ku příkladu nehodovost s následkem smrti na českých silnicích.
Dle vyjádření příslušných policejních orgánů totiž klesl počet smrtelných nehod. Měsíc červen překonal dosavadní statistiky z let minulých a se svými 35 oběťmi je „nejsvětlejším“ měsícem aktuálního roku 2013, podobně bezpečně si řidiči vedli ku příkladu v lednu, kdy na českých silnicích pohaslo 36 životů. Nejhůře dopadl naopak květen s uváděnými 51 usmrcenými.
Nejrizikovějším místem výskytu dopravních nehod zůstává Praha a příměstské části se 7 476 šetřenými nehodami, nejbezpečnějším pak Karlovarský kraj, kde v průběhu od ledna do května policisté ČR vyšetřovali 628 nehod.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?