Rolls Royce přichází s další edicí zaměřenou na bohaté trhy blízkého východu. Edice tisíce a jedné noci ani jinam namířena být nemůže.
Rolls Royce vyrábí speciální edice poměrně často, neboť jeho zákazníci zkrátka očekávají jistý stupeň individualizace. Edice tisíce a jedné noci je vyrobena na míru blízkému východu. Nejde však o tradiční omezenou sérii, jak ji známe, ale Rolls Royce hodlá vyrobit několik jedinečných vozů podle jednotlivých kapitol knihy.
Karoserie je lakována dvoubarevně, vrchní část zdobí světlejší béžová, spodní část je tvořena tmavším odstínem. Tradiční, ručně malovaná linka podél vozu je tentokrát doplněna arabským nápisem, který znamená právě tisíc a jednu noc.
Interiér je již založen na kontrastu bílé a černé. Veškeré kožené čalounění je vyvedeno v bílé barvě, ke které krásně kontrastuje piánově černé dřevo. Víceméně samozřejmostí je široká výbava včetně zábavního centra se dvěma obrazovkami.
Vůz se nemůže představit nikde jinde než na autosalonu ve Spojených arabských emirátech. Další Rollsy navržené podle kapitol pohádek tisíce a jedné noci budou následovat.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?