Od 7. prosince si zákazníci na českém trhu mohou objednat Prius pro modelový rok 2012, který byl představen ve světové premiéře na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu. Toyota tak vyhověla požadavkům zákazníků, kteří si nový hybridní Prius chtějí objednat již v těchto dnech před koncem letošního roku.
Nový Prius je prvním z řady plně hybridních modelů, které Toyota přichystala pro trh v České republice na rok 2012. Tento hybridní model drží kombinovanou spotřebu paliva výrazně pod standardem D segmentu – pouhých 3,9 l/100km a emise CO2 na úrovni pouhých 89g/km .
Nový Prius se vyznačuje nově pojatým ztvárněním čelních partií s akcentem na dynamiku. Přepracovaný design předního nárazníku klade důraz na zvětšenou spodní část masky chladiče, v souladu s novou tváří příští generace vozů značky Toyota. Nový design světlometů s čirou optikou používá upravenou konfiguraci zdrojů LED; do předního nárazníku byla zabudována i světla pro denní svícení. Prius zůstává průkopníkem na poli technologických inovací. V každé ze svých generací Prius představil nové high-tech prvky, které se v dané třídě objevily vůbec poprvé. Nový Prius přináší další zlepšení v podobě pokrokových, cenově dostupných multimediálních soustav, které se nabízejí pro všechny modely z nové rodiny vozů Prius: Toyota Touch, Toyota Touch & Go Plus, nový systém Toyota Touch Pro a nová prémiová audio soustava JBL Matrix s energeticky úspornou technologií GreenEdge.
Během roku 2012 Toyota představí hybridní verzi nejprodávanějšího modelu Yaris - Yaris Hybrid, hybridní sedmimístné MPV Prius+, a v neposlední řadě i Prius Plug-in Hybrid, první sériově vyráběný hybridní vůz typu plug-in. Tyto novinky se přidají k dnes již nabízeným modelům Prius a Auris HSD. Tímto nabídne Toyota svým zákazníkům nejucelenější hybridní modelovou řadu na českém trhu s celkem 5 inovativními modely.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.