Peugeot se sice stáhl znejluxusnější třídy, nicméně zdá se, že ne na příliš dlouho. Časem by se totiž měl objevit crossover založený na studii HX1.
Zdálo se, že po neúspěchu Opelu Signum, Fiatu Croma a Mercedesu Benz třídy R bude veškerým pokusům o velké a luxusní hatchbacky zase na nějakou dobu konec. Zdá se však, že Peugeot se nevzdává.
Proto by se podle interních informací měl na světlo světa dostat crossover odvozený od konceptu HX1, který se představil v letošním Frankfurtu. Stál by i nad nejnovější špičkou řady, kterou je od frankfurtského autosalonu crossover RXH.
Novinkou by Peugeot konkuroval koni z vlastní stáje, Citroënu DS5, který taktéž přichází s netradiční karoserií.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.