Rolls-Royce vykazuje za první čtvrtletí letošního roku rekordní tržby, které jsou o 62 % vyšší než ve stejném období v roce 2020. Tato hodnota překročila dokonce i rekordní tržby ve stejném období v roce 2019 a je tak nejvyšší za celou 116letou historii značky. Růst prodeje byl zaznamenán na všech trzích, ale nejvíce se projevil v Číně, USA a tichomořské Asii. Vysoká poptávka byla po všech modelech, ale především po nových vozech Ghost a Cullinan, objednávky jsou naplánovány až do druhé poloviny roku 2021; Zakázkové objednávky Bespoke také dosáhly rekordních čísel. Společnost je ohledně zbytku roku 2021 velmi optimistická.
„Společnost Rolls-Royce Motor Cars zažila vskutku silný začátek roku 2021, dokládají to prodejní čísla za první čtvrtletí, která jsou nejvyšší za celou 116letou historii značky. Díky masivním objednávkám napříč celou nabídkou, zejména vozů Cullinan a Ghost, rostoucím prodejům na klíčových trzích a rekordním počtem zakázkových objednávek, je naše společnost ve vynikající formě. Máme všechny důvody být ohledně roku 2021 optimističtí,“ uvedl Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.
Máte rádi auta? Hledáme nové lidi do redakce. Napište nám na redakce@autoroad.cz a staňte se naším redaktorem. V období mezi 1. lednem a 31. březnem 2021 společnost dodala zákazníkům 1 380 motorových vozidel, což je o 62 % více než ve stejném období roku 2020, a překonala tak i rekord z prvního čtvrtletí roku 2019. Růst prodeje byl zaznamenán na všech trzích, nejsilnější byl přitom v Číně, USA a tichomořské Asii.
Poptávka po všech modelech Rolls-Royce rychle narůstá, a to zejména po novém vozu Ghost, který byl uveden na trh v roce 2020, i po superluxusním SUV Cullinan. Objednávky pokrývají výrobní kapacitu i v druhé části poloviny roku 2021.
Zakázková výroba Bespoke stále zůstává na rekordních číslech, a to už od roku 2020. Letos byla zákazníkům dodána celá řada úžasných individuálně upravených vozů Rolls-Royce, a to například Koa Phantom a Iridescent Opulence Phantom. I všech 20 vozů z řady Phantom Tempus Collection již bylo zákazníky rozebráno.
Generální ředitel Müler-Ötvös v reakci na vynikající výsledky prohlásil: „Na nedávné výzvy jsme jako obvykle reagovali s typickou smělostí, vynalézavostí a představivostí, pečlivým plánováním a neúnavným soustředěním na potřeby a požadavky našich zákazníků. Každý člen našeho mimořádného týmu v Home of Rolls-Royce v Goodwoodu i po celém světě hraje zásadní úlohu v dosažení těchto pozoruhodných výsledků. Vynikající dovednosti, nadání, odhodlání a entusiasmus našich lidí z nás dělá to, kým jsme.“
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.