Vlado Hanuš s Karolínou Jugasovou sa v rámci podujatia XXVII. Rally Vyškov 2019 predstavia s novinkou tímu, s vozidlom Hyndai i20 R5.
„Hyundai i20 R5 sme mali objednaný už v zime, problém bol však s dodávkou samotného auta, ktorá značne meškala. Aj z toho dôvodu sme auto ešte nemali možnosť vyskúšať a zdá sa, že ho vyskúšame až vo Vyškove. Sám som zvedavý ako bude tento náš nový tímový miláčik fungovať, ale verím, že dobre. Hlavne sa chceme vo Vyškove dobre povoziť a zvyknúť si na Hyndai, ktorý funguje trochu inak ako Fiesta. Na výsledok určite teraz pozerať nebudeme, našim cieľom absolvovať celú súťaž,“ vysvetlil Vlado Hanuš.
Nielen na Vlada s Karolínou a VH Autoracing Team, ale aj na ďalších takmer stodvadsať prihlásených súťažných posádok, čaká vo Vyškove podujtaie, ktoré je zaradené do seriálu Autoklub Rallysprint Série. Organizátor pre všetkých zúčastnených pripravil trať o dĺžke takmer dvesto kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj sedemdesiatjeden ostrých kilometrov, ktoré sú rozdelené do siedmych rýchlostných skúšok. Štart XXVII. Rally Vyškov 2019 je v sobotu 1.6.2019 o 9:00 a cieľ v rovnaký deň o 17:00 hodine.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?