Tradiční Pražský Rallysprint bude posledním závodem letošní sezóny EuroOil-invelt teamu s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem, kteří zde budou startovat s Fordem Fiesta R5.
Velice silná mezinárodní konkurence, na této „šou“ slibuje napínavé souboje o stupně vítězů i zajímavé premiéry nových soutěžních vozů. „Na sprint do Prahy jezdíme rádi, vždy je tu skvělá divácká atmosféra a taková tradiční oslava motorismu zakončující sezónu. „Jsem rád, že mimo známých rychlostních zkoušek kolem Strahovského areálu je letos do harmonogramu zařazena také klasická soutěžácká vložka u Zbraslavi. Tu pojedeme hned ráno, a když vydrží mrazivé počasí tak bude hodně náročná hlavně na výběr pneumatik. Potom se již na zbytek dne vrátíme na Strahov a budeme závodit v těsné blízkosti našich mechaniků a celé servisní zóny. To si nejvíce užijí fanoušci a diváci, kdy na jednom místě uvidí práci mechaniků v servisní zóně a zároveň na trati vlastní závody. Těším se na srovnání s posádkami ze Slovenska a Polska, se kterými se během roku moc nepotkáváme. Ale hlavně také na úřadujícího Mistra Evropy Lukyanuka s Arnautovem,“ popisuje Václav Pech jun.
Pražský Rallysprint odstartuje v sobotu 1. prosince v 8.00h na Strahově. První dva po sobě následující průjezdy rychlostní zkouškou Točná u Zbraslavi se odehrají těsně za sebou. Potom se posádky následně vrátí na Strahov, kde se první okruh pojede v 10.30hod. Vítězná posádka projede cílovou rampou v 15.00h.
EuroOil-invelt team zve všechny fanoušky motosportu na závěr sezóny.
www.VaclavPech.cz
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?