Ve dnech 24. – 26. 5. 2013 se v Českém Krumlově a jeho blízkém okolí uskutečnil další podnik Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally.
Ve dnech 24. – 26. 5. 2013 se v Českém Krumlově a jeho blízkém okolí uskutečnil další podnik Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Na startu nechyběla ani smíšená posádka Patrik Rujbr s Petrou Řihákovou. Ani tentokrát, stejně jako na předchozích domácích soutěžích, se na rally neobjevilo slunečné počasí. „Pršet nám tady začalo už při seznamovacích jízdách. Navíc bylo opravdu chladno. To nás však neodradilo od každoročního posezení v Holkově u výborného selátka,“ popsala předzávodní přípravu spolujezdkyně Petra Řiháková. Vzhledem k nepříznivému počasí toto posezení nebylo až do rána, a proto mohly posádky další den trénovat bez bolestí hlav.
V pátek na posádku čekal shakedown, pro který byla stejná trať, jako pro první ostrou rychlostní zkoušku. „Na shakedownu jsme si vyzkoušeli různá nastavení auta a pěkně jsme se svezli,“ popsal poslední přípravy Patrik Rujbr. Odpolední sekce třech měřených testů si Patrik s Petrou užívali. Do servisu přijeli na krásném 2. místě ve třídě 5. Noční sekce pro posádku už tak klidná nebyla. „Na šesté rychlostní zkoušce jsme měli v úvodu velkou krizi, kdy při nás opravdu někdo stál a nic se nestalo. Ztratili jsme jen pár vteřin. Bohužel to nebylo všechno. Při konci rychlostky jsme na známých panelech udělali hned dvojitý defekt. Do cíle chyběly “jen“ čtyři kilometry a tak jsme do cíle dojeli na defektech a přezuli mimo rychlostní zkoušku,“ popsal nepříjemné momenty Patrik Rujbr. Toto zaváhání stálo posádku Rujbr – Řiháková propad na šestou příčku ve třídě.
Do soboty byl tedy cíl jasny: postupně se snažit probojovat zase na nejvyšší místa ve třídě. Bohužel to šlo velmi pomalu. Na poslední rychlostní zkoušce se brněnská posádka posunula na 4. místo ve třídě a 3. místo v poháru Clio R3 Trophy, a to díky chybě Milana Kneifla. „Spíše jsme se prali o vteřinky se soupeři, ale nakonec jsme v rámci možností spokojení. Byla to velmi náročná, ale krásná soutěž. Jsme rádi, že máme auto v cíli bez poškození,“ zhodnotil závod Patrik Rujbr. I přes drobné problémy si Patrik s Petrou z Českého Krumlova odvezli pohár za 3. místo v Clio R3 Trophy. K tomu si připsali 4. místo ve třídě 5, kde byla na startu soutěž velmi silná konkurence jedenácti vozů. Absolutně smíšené posádce patřilo 16. místo. Když se podíváme na celkové hodnocení šampionátu, Patrikovi s Petrou po třech odjetých závodech patří 3. místo ve třídě 5 a 7. místo mezi vozy poháněné jednou nápravou.
Dalším závodem, kde se tato posádka i s Renaultem Clio R3 z dílny Lubomíra Minaříka objeví, bude Rally Krkonoše. V Krkonoších se budou Patrik s Petrou prát o další body do hodnocení dvoukolek. Po třech odjetých spritových závodech patří brňákům 2. místo se ztrátou dvou bodů na Adama Koblihu.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?