ROZHOVOR: Teprve druhý start na Autogames Rallysprintu Kopná, za svou jezdeckou kariéru, má za sebou Lukáš Pondělíček.
Ve startovní listině patřilo posádkce Pondělíček - Perski startovní číslo 51. Celkem deset vozů startovalo ve třídě 6. Po prvních třech zkouškách jim patřilo čtvrté místo ve třídě, když zajeli dva šesté a jeden pátý čas. Na druhou sekci obul jiné pneumatiky a hned to bylo znát i na časech. V cíli soutěže tak patřila posádce čtvrtá pozice s velkým náskokem na své pronásledovatele. O tom jak se Ponďovi na Slušovicku závodilo nechme mluvit přímo jezdce.
Po delší pauze jsi se opět objevil na tratích rychlostních zkoušek a překvapivě s Citroenem C2R2 Max . Kam a proč se poděla Fabie?
S Fabií jel Jirka Hladík, koupili jí ode mne bratři Mičánkové. Prostě se mi Fábie nezamlouvala, není to pro mě to pravé ořechové. Hlavně dílenské zpracování a přístup pana stavitele je na pováženou....
Citroen byl vyveden v tradičních barvách, je to to auto, se kterým si jezdil dříve?
Ano jde o mojí starou C2R2 MAX, se kterou jsme v roce 2008 byli 3. v zónové Evropě ve dvoukolkách a 3. v MMČR A6. Je to moje nejúspěšnější auto. Máme ho zapůjčené od Ládi Belingera.
Rally Kopná je známá svou náročností. Jak proplouvala posádka tímto náročným závodem, který byl náročný nejen na volbu pneumatik?
Nad očekávání dobře! Eda byl perfektní a auto taky. Jel jsem na Kopné po druhé v životě, poprvé v roce 2006 Kitovou Feldou do 3RZ (snímač otáček), tak že to byla taková premiéra. Malá C2 to na vodě , proti té velké , umí. První rundu jsem jel vpředu 20cky, v zadu medie a sebou dvě mokrý. Sice se mi zadek trochu vozil, ale byla to jistota před deštěm. Druhou a třetí rundu jsem objel na mediích a ukázalo se to jako dobrá volba, hlavně s výsledkem na posledních dvou RZ jsem byl spokojen. Měl jsem za cíl udržet Fábie za sebou, což se podařilo...
Kde tě uvidíme příště a co máš v plánu do konce sezony?
V plánu máme všechny sprinty s touhle C2 a potom uvidíme co napřesrok ...
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?