Kvalifikační erzetu vyhrál Kopecký, Rakušan Wagner těsně druhý

Barum Czech Rally Zlín (CZE)
Barum Czech Rally Zlín (CZE), foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz
RallyZone.cz 26. srpna 2022 17:08
Sdílej:

Česká posádka Jan Kopecký, Jan Hloušek závodící ve voze Škoda Fabia Rally2 Evo ze stáje Agrotec Škoda Rally Team byla nejrychlejší v kvalifikační rychlostní zkoušce 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín, který je součástí Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky v rally 2022. Druhé místo obsadil s těsnou ztrátou 0,122 vteřiny Rakušan Simon Wagner na téže voze. Třetí příčku získala česká posádka Filip Mareš, Radovan Bucha s odstupem 0,309 vteřiny na vítěze. Smolař loňské barumky, třiadvacetiletý Cais soutěžící s vozem Ford Fiesta R5 MkII, skončil těsně pod pódiem.

Dopolední kvalifikace na Žlutavách se jela za krásného letního počasí. Zhruba čtyři a půl kilometru dlouhou trať zvládl vítěz kvalifikace, devítinásobný šampion zlínského závodu Kopecký, v čase 2:44,548 minuty. Kromě třetího Mareše a čtvrtého Caise se ještě v elitní patnáctce ukázal pátý Adam Březík, následně až patnáctý skončil Martin Vlček. Už s předstihem korunovaný letošní evropský mistr Efrén Llarena ze Španělska si uzmul sedmou pozici.

Patnáct nejrychlejších jezdců z kvalifikace si vybere odpoledne před zlínskou radnicí od 15:30 hodin startovní pozici do sobotní etapy. Po odjetí kvalifikace následoval na uzavřeném úseku klasický shakedown.

Pořadí na kvalifikační RZ Žlutava (4,57 km)

1. Kopecký, Hloušek (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo) 2:44,548 min

2. Wagner, Winter (AUT, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 00,122 s

3. Mareš, Bucha (CZE, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 00,309 s

4. Cais, Žáková (CZE, Ford Fiesta R5 MkII) + 00,857 s

5. Březík, Krajča (CZE, Škoda Fabia R5) + 01,113 s

6. Torn, Pannas (EST, Ford Fiesta R5 MkII)) + 01,493 s

7. Llarena, Fernandez (ESP, Škoda Fabia Rally2 Evo) 01,514 s

8. Kristensson, Johansson (SWE, Hyundai i20 R5) + 03,267 s

9. Battistolli, Scattolin (ITA, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 03,914 s

10. Herczig, Ferencz (ITA, Škoda Fabia Rally2 Evo) + 04,633 s

Jakub Kudláč, www.czechrally.com 

Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.