Jedná se o novinku pro vytrvalostní závody s označením B05/40.
Nový vůz B05/40 je navržen dle připravovaných předpisů s dvojitým obloukem nad hlavou jezdce. Zkušenosti v oblasti aerodynamiky by měly přispět k dalšímu nárůstu konkurenceschopnosti, neboť právě na tuto problematiku se inženýři u Loly zaměřili především. Výrobce slíbil, že připraví také balík, kterým si budou moci vlastníci stávajících vozů třídy 675 aktualizovat své speciály pro LMP2. Balík bude tvořen skořepinou a karosérií. Je to krok vstříc současným zákazníkům a jejich investicím. Aerodynamické práce jsou již v pokročilém stádiu a v současnosti probíhají testy v aerodynamickém tunelu na modelu 1:2.
Výrobce počítá s osazením různých hnacích agregátů, kterým vyhoví i převodovka. Počítá se s motory od dvoulitrových turbomotorů až po šesti a osmi válce. Odzkoušená převodovka má schopnost přenést až 800 Nm kroutící síly a je navržena pro použití nové řady turbodieslových motorů ve vytrvalostních závodech v budoucích letech. Právě převodovka používaná ve vozech Lola v loňské sezoně byla velmi ceněna. Nabízí se tak obava, aby její předimenzování pro potřeby velkých kroutících momentů neznevýhodňovalo vozy při použití menších motorů s jinou charakteristikou. Aby Lola snahou o multifunkční využití šasi neubírala z jeho konkurenceschopnosti… Foto: Lola
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.