Britská stáj se rozhodla v letošním roce pro přestup do nejsilnější kategorie seriálu FIA GT s vozem Saleen S7R a ostřílenou posádkou.
Vůz americké provenience bude pilotovat trojice Jamie Derbyshire, Neil Cunningham a Shaun Balfe. Známou posádku z loňských startů s vozem Mosler MT900R doplnil Novozélanďan Cunningham, který se účastnil závodů s Porsche stáje Embassy.
„Pro skok do GT1 jsme chtěli mít co nejsilnější jezdeckou sestavu. Jamie má dlouhou a úspěšnou spolupráci s týmem a je skvělé, že s námi bude spolupracovat i v GT1. S Jamiem jsme už také spolupracovali v britském seriálu GT a známe jeho zanícenost, ať už pilotuje cokoliv,“ vysvětlil volbu svých kolegů Shaun Balfe.
Foto: Karel Bařina / Auto News Network
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.