Ačkoliv ještě oficiálně BMW neukázalo vrchol sedmičkové řady s písmenem M, případné zájemce o vysoce výkonný sedan může uspokojit verze 750i.
Právě její úpravu má na svědomí tuningová firma Noelle Motors a je nutno uznat, že díky nim už není potřeba čekat na pravou M7. Verze 750i totiž není žádným šnekem, vždyť ve standardní konfiguraci zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Její 4,4litrový osmiválec dostal tak velký doping, že se u něj podařilo srazit čas sprintu na pouhých 3,6 sekundy.
Asi je všem jasné, že původní výkon 450 koňských sil a 650 Nm točivého momentu tady nenajdeme. Místo toho se motor chlubí výkonem 629 koní a 820 Nm. Dodatečný výkon byl získán pomocí obvyklého receptu: instalací modifikovaných turbodmychadel a zakázkového výfukového potrubí a dále přemapováním řídící jednotky motoru.
Firma Noelle Motors tak vlastně vytvořila o 1,1 sekundy rychlejší sedmičku, která si dokáže vyšlápnou na absolutní vrchol současné nabídky. Tím je 610 koňová verze M760Li xDrive. Podrobnosti o nejvyšší maximální rychlosti nejsou k dispozici, ovšem spekuluje se o 305 km/h. Výkonnější je snad už jen Alpina B7 Bi-Turbo, která umí 330 km/h.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?