Když japonské automobilky Toyota a Subaru spojily své síly a zahájily spolupráci na tolik oblíbených modelech GT86 a BRZ, vysoký výkon rozhodně nebyla jejich priorita. Právě to bývá těmto vozům mnohdy vyčítáno. Nezřídka kdy se proto setkáváme s větší či menší úpravou motorového prostoru. Nyní se společně podívejme na jednu z těch radikálnějších úprav.
Jak bylo již zmíněno, vysoký výkon rozhodně nebyl na seznamu priorit Toyoty a Subaru. Namísto nesmyslným honem za koňmi se Japonci zaměřili na co možná nejnižší hmotnost vozu, rozložení hmotnosti a na maximalizaci řidičského prožitku.
To se ale moc nezamlouvalo americkému profesionálnímu závodníkovi, který se v současnosti naplno věnuje závodům v driftování. Ten si jeden exemplář oblíbené zadokolky pořídil a podrobil jej rozsáhlé úpravě.
Ta spočívala ve výměně pohonné jednotky. Namísto boxera o výkonu dvou set koní tak můžeme pod kapotou nalézt „to nejlepší z Itálie“ jak podotýká samotný Tuerck. Jedná se o vidlicový osmiválec, pocházející z Ferrari 458 Speciale s výkonem 597 koňských sil. Může se zdát, že se jedná jen o další „splácaninu“, která má zaujmout internet. Tak tomu rozhodně není. Tým, který za touto přestavbou stojí má dlouholeté zkušenosti se stavbou závodních speciálů a není žádných pochyb o tom, že vědí co dělají.
S výměnou motoru se samozřejmě pojí mnoho dalších úprav, zejména na podvozkové časti. Zapotřebí bude ale upravit i kapotu a mnoho dalších „drobností“. Vůz byl také vybaven bezpečnostní klecí a zbaven veškerého interiéru, který bude nahrazen závodními komponenty z karbonového vlákna.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.