U ladičské firmy Hartmann Tuning dostali nový nápad, jak trošku víc okořenit aktuální generaci Mercedesu V250. Kromě vyššího výkonu se tak dočkal i zajímavého bílo zeleného vzhledu.
Mercedes třídy V není zrovna ten, který by měl velký potenciál k ladění, protože je to vlastně jen stále dodávka a už v základu je hodně luxusní. Verze V250 má pod svou kapotou skrytý 2,1-litrový čtyřválec, jenž ve standardní konfiguraci nabízí 190 koní při 3800 otáčkách za minutu a 440 Nm točivého momentu v 1400 - 2400 ot/min. Tuner si však dal záležet a power kit zvýšil výkon na 224 koní a 505 Nm.
Sice není známo, za kolik zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h, ale standardní verzi to trvá 9,1 sekundy (10,6 sekundy ve verzi 4MATIC) a maximálka činí 206 km / h. Hartmann Tuning instaloval i zvukový generátor, který poskytuje silnější zvukový doprovod po stisknutí tlačítka uvnitř kabiny. Vůz stojí na litých kolech Vest-1 kola s pneumatikami o rozměru 245/45 a má o 30 mm snížený podvozek.
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.