Ovládání některých palubních funkcí u svého vozu skrze mobilní telefon není v dnešní době nic neobvyklého, s jednou novinkou ale přišla japonská Mazda.
Ta prozatím jen na trhu v USA začala nabízet systém, díky kterému bude moci majitel skrze mobil nastartovat motor. Krom toho se dá díky speciální aplikaci vůz lokalizovat, pokud je v dané oblasti dostatečně silný GPS signál.
Systém s názvem Mazda Mobile Start je v USA dostupný pro modely 6 a CX-5 a je za příplatek 500 dolarů. Poté se stáhne z Google Play nebo iOS App Store a po dobu jednoho roku nebrání majiteli využívat této služby. Pokud by ho aplikace zaujala, po roce si jí může obnovit za drobný poplatek 65 dolarů.
Krom výše zmíněného lze pomocí telefonu zkontrolovat, zda je automobil zamčený, dále pak je tu možnost dálkového spuštění alarmu anebo již zmíněná lokalizace vozidla na mapě.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval Superb s benzinovým dvoulitrem 2,0 TSI o výkonu 150 kW. Na papíře možná nepůsobí tak působivě jako vrcholná verze s pohonem všech kol, ale právě během běžného provozu ukazuje, proč by mohl být pro většinu zákazníků tou nejlepší volbou.