Britští odborníci z firmy Kahn design vydali balíček úprav pro pětidveřový Range Rover Evoque.
Evoque je možná jeden z nejstylovějších modelů. které jsou v současné době k prodeji, ale ani to nezastavilo Kahn design od vypracování tuningového programu pro verzi s pěti dveřmi. Pod jeho kapotou je motor o objemu 2.2 litru SD4 s výkonem 190 koní a brit získal na zakázku dělaná 20-palcová matná kola a jiný zadní nárazník obsahující lesklý černý difuzor.
K dispozici je také centrálně umístěná dvojitá koncovka výfuku, širší zadní blatníky, svislé proužky LED pro denní svícení a přepracovaná přední mřížka s 3D vzhledem. Změny se podívaly i do interiéru, kde najdeme nerezové prahové desky uhlíkové dekory na středové konzoli. Kahn také nainstaloval hliníkové pedály, prostorový kamerový systém a přidal panoramatické střešní okno.
Konkrétní Range Rover Evoque na snímku se všemi změnami stojí 39.875 liber, ovšem není samozřejmě problém přepracovat i evropskou verzi s řízením nalevo.
Zdroj: Kahn design přes kahndesign.com
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?