Vlajková loď automobilky Mercedes - třída S byla, je a bude, ukázkou technologií, které se v budoucnu dostanou do ostatních automobilů. Vůz, který jako první ukázal evropským zákazníkům airbag, nebo automatickou klimatizaci, nyní přichází s novým typem airbagu - umístěným přímo v bezpečnostním pásu.
Třída s pro modelový rok 2014 přijde s novinkou nazvanou beltbag. Při nárazu jsou pásy v rychlosti nafouknuty, čímž omezí zranění a namáhání, které bezpečnostní pás způsobí. Pokud jste někdy byly účastníkem autonehody, tak víte, jak pevně a bolestivě se bezpečnostní pás zařízne při nárazu do hrudníku. Na tuto oblast možného zranění se zaměřuje nový beltbag.
Mercedes třídy S nebude prvním vozem, který airbag v bezpečnostním pásu nabídne. Poprvé s touto technologií přišel Ford, jako příplatkovou výbavou, pro svůj model Explorer. Třída S však beltbagy dostane jakou součást standardní výbavy.
NHTSA - americká asociace pro bezpečnou jízdu, navrhuje nový typ airbagu jako standard pro všechny nově vyrobené vozy, takže je velmi pravděpodobné, že si novou technologii osvojí také další značky.
Beltbag bude oficiálně představen s modernizovanou třídou S na ženevském autosalónu na jaře příštího roku.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.