Když v roce 2010 automobilka Bentley přivedla na trh současnou generaci limuzíny Mulsanne, jistě doufala v jiné prodejní výsledky, než kterých si jí nyní dostává. S nadějí v oživení prodejů nyní přichází s faceliftem, který se nám představí již velmi brzy.
Konkrétně se premiéra faceliftovaného Mulsannu odehraje během autosalonu v Ženevě v průběhu letošního března. Nesmíme ale čekat nějaké výraznější změny. Designové úpravy se budou týkat pouze nového předního i zadního nárazníku a upravené masky chladiče. Po boku klasického Mulsannu, bychom se měli dočkat i verze s prodlouženým rozvorem. Tato prodloužená varianta se má v porovnání s běžnou verzí natáhnout o 200 mm. To bude mít samozřejmě vliv na hmotnost vozu, která by se měla vyšplhat až na 2685 kg.
Právě zmíněná prodloužená verze Mulsannu je v současné době podrobována testům. Záběry z nich si můžete prohlédnout na přiloženém videu. Co na tuto prodlouženou katedrálu honosnosti říkáte?
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.