Nová Škoda Roomster se nám už rýsuje. Dávno víme, že bude stát na základech Volkswagenu Caddy, ale až nyní jsme viděli jeho skutečnou podobu, i když pod maskováním.
Původní siluetu Volkswagenu Caddy nový Roomster nezapře. Z jeho karoserie však bude těžit to, co bylo pro vozy Škoda vždy typické. Tedy velký vnitřní prostor a hlavně zavazadelník. Na druhou stranu to přináší i spoustu kompromisů. Unifikovaný a neatraktivní design nebo velký čelní odpor.
Zatím je ještě moc brzy na to, abychom mluvili detailně o technice. Zaprvé sama automobilka nic k novému Roomsteru neřekla a nevíme, jak obsáhlou modernizaci techniky Škodovka plánuje. Nicméně o motorech už něco málo víme.
Nový Roomster by měl dostat do vínku již nové koncernové agregáty. Základem bude čtyřválcové 1,2 TSI o výkonu 63 kW. Následovat jej bude litrový tříválec 1,0 TSI o výkonu 75 kW (102 koní) a posledním benzinovým agregátem v nabídce bude 1,4 TS o výkonu 92 kW (125 koní).
Samozřejmě nebudou chybět dieselové motory. Očekáváme inovované tříválcové 1,4 TDI, kdy ta nejslabší bude disponovat výkonem 55 kW, a zřejmě se ke slovu dostane i čtyřválcový 2,0 TDI. Zda dorazí s výkonem 81 nebo 110 kW není zatím jisté.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?