Mercedes srazil dvě vteřiny a hrozí

Spengler, Bruno
Spengler, Bruno, foto: dtm.de
Daniel Šupa 3. května 2008 11:54
Sdílej:

MUGELLO - TRÉNINK; Dnešní ranní trénink přinesl velké překvapení, když se do Top10 vešly všechny čtyři letošní Mercedesy a navíc zajel Bruno Spengler nejlepší čas. Včerejší Ekströmův rekord zlepšil o více jak 2 vteřiny.

Ale i jezdci Audi zrychlili a před odpolední kvalifikací se znovu nejvíce dařilo Ekströmovi a Scheiderovi. Čtvrtý čas zajel nejpilnější jezdec rána Jamie Green, který obkroužil italský okruh dvacetkrát. Na páté příčce figuruje jméno mistra Le Mans Toma Kristensena.

Nejrychlejším jezdcem s vozem specifikace 2007 byl Rockenfeller s Audi před jeho kolegy od čtyř kruhů Winkelhockem a Jarvisem. Závěr první desítky patřil Schneiderovi a di Restovi.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.