19. a 20. ledna se u kolínského Rodenkrichen uskuteční již po jedenácté tradiční 24hodinovka v jízdě na motokárách. Závod na kryté dráze bude letos pod názvem „Who is Who“. Vedle šesti hvězd DTM na startu budou například i jezdci z F3 Euro Serie.
DTM “vyslala“ do bojů hned šest jezdců. Bernd Schneider si do svého Dark Dog týmu vzal týmové kolegy Bruna Spenglera, Jamieho Greena, Alexandrose Margaritise, Daniela la Rosu a Susie Stoddart. S nimi v týmu bude i šampión FIA GT Dirk Müller.
„Minule jsme skončili až třetí. I přes těžkou konkurenci bychom si chtěli dojet pro naše jíž osmé vítězství na 24 hodinovce v Kolíně,“ říká multišampión DTM Bernd Schneider.
V týmu F3 startují mimo jiné i Maro Engel, Maxi Götz, Marco Holzer, Jens Klingmann, Tim Sandler, Renger van der Zande, jakož i testovací jezdec F1 Nico Hülkenberg.
Závod na 24 hodin na 375 metrů dlouhé a zastřešené trati startuje v sobotu 19. ledna v 16:00 hodin. Předtím se jezdci dvanácti týmů představí na party, poté bude následovat už závod. Mimo jiného změří své síly s profesionály z DTM a F3 i zpěváci Nino de Angelo a Oli P.. Vstup na tuto akci je volný.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?