Mika Häkkinen a Daniel la Rosa byli za incidenty s nejlepšími jezdci Audi pokutováni a potrestáni posunem na startovním roštu o deset míst zpět při posledním závodě v Německu, který ukončí letošní sezonu.
„Tresty nebyly správné. Mika nemohl zabránit kolizi, když do něj Tomczyk najel a trochu moc agresivní Ekström nenechal la Rosovi ani kousek místa," tvrdí šéf Mercedesu Norbert Haug.
Nejlepší obranou je útok, Němec proto obrátil. Hned po závodě totiž přiznal, že Mika byl až příliš optimistický při svém útoku a od chování jezdce stáje Mücke se raději distancoval.
Výsledek je však takový, že trojcípá hvězda se odvolávat proti verdiktu španělských komisařů nebude. Ve hře je totiž více, než jen body jezdců, kteří nehrají o titul. Odvolání bylo možné projednávat až po 14. říjnu, což by znamenalo, že po závodě v Hockenheimringu by nemohl být korunován šampion.
Z tohoto důvodu a pro dobro sportu Mercedes tresty přijal...
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.