Frentzen odpověděl nejlepším časem

Frentzen, Heinz Harald
Frentzen, Heinz Harald, foto: dtm.de
Daniel Šupa 18. srpna 2006 18:56
Sdílej:

Nürburgring - 1.a 2. test; Heinz Harald Frentzen odpověděl na kritiku svých dosavadních výkonů nejlepší dnešním časem. Výborně se uvedl na německém okruhu ale především Alexandros Margaritis.

V ranní testu na vlhkém okruhu začali jezdci opatrně a nejlépe si s vozem i okruhem poradil Mika Häkkinen s Mercedesem. S velkou ztrátou přes šest desetin vteřiny obsadil druhé místo tabulky nejrychlejší pilot Audi Tom Kristensen. Za Spenglerem a Schneiderem se pátým časem blýskl stále se lepšící Margaritis z týmu Persson.

V odpoledním testu na suché dráze zajel nejlepší čas Heinz Harald Frentzen s Audi, ale jen 12 tisícin vteřiny ztratil zmíněný Margaritis, jenž tak byl s rok starým vozem ze všech jezdců Mercedesu nejrychlejší.

Za zmínku stojí dosavadní trápení hvězdy Audi Ekströma, který skončil nejprve dvanáctý a odpoledne dokonce čtrnáctý. Nejproduktivnějším jezdcem co do počtu odjetých kol byl debutujíc Kiesa s Audi týmu Midland, který odkroužil 41 kol, tedy něco málo pod tři sta kilometrů.

Foto: dtm.de

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.