Mercedes Benz nasadí v letošním šampionátu deset vozů, z čehož opět jen čtyři budou nejnovější specifikace 2006 v přípravě týmu HWA.
Podle předpokladu vede letošní soupisku trojcípé hvězdy dvojnásobný šampion F1 Mika Häkkinen, kterého za volantem vozu C-Class 2006 doplní ještě čtyřnásobný šampion DTM Bernd Schneider a dva zástupci mladé generace Jamie Green a Bruno Spengler.
„Letos chci vyhrát více závodů a bojovat o titul. Očekávám však tvrdé souboje nejen s jezdci Audi, ale i mými kolegy z týmu Mercedes,“ uvedl Mika Häkkinen. Bruno Spengler loni zaujal svými výkony s rok starým vozem a důvěru vedení týmu chce odměnit pravidelnými umístěními na stupních vítězů.
Se staršími vozy budou reprezentovat trojcípou hvězdu dva známé soukromé týmy, a to Persson a Mücke, každý po dvou vozech roku 2005 a jednom z roku 2004.
S týmem Ingmara Perssona se ve své páté sezoně v DTM objeví znovu Francouz Jean Alesi, jenž však uvolnil místo v elitní čtyřce zmíněnému Spenglerovi. Konkrétní zákulisní informace zatím k dispozici nejsou, pravděpodobně však výměna nastala z důvodu slabších výkonů bývalého jezdce F1 v loňské sezoně a jeho manažerských plánů se skupinou Direxiv. Loni debutující Margaritis pojede se stejným vozem jako Alesi a C-Class 2004 bude pilotovat Mathias Lauda.
Peter Mücke posadí do dvou loňských vozů svého syna Stefana a debutanta Daniela la Rosu. S obdobným vozem jako Lauda u Perssona bude startovat u Mückeho Susie Stoddart.
Foto: Auto News Network
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.
K povinnému ručení se dnes dozvíte, co všechno ovlivňuje výši pojistného, zda vám může pojišťovna jednostranně zvýšit pojistné či zda budete platit újmu v plné výši v případě nehody bez povinného ručení.
Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.
Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.
Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?
Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.
Ford se chystá na velký návrat do nejvyšší kategorie vytrvalostních závodů! Od sezóny 2027 bude opět bojovat v Le Mans, kde má jasný cíl – sesadit z trůnu Ferrari, vítěze posledních dvou ročníků.
Porsche se chystá na zásadní personální změny ve své výkonné radě. Dva manažeři, kteří dlouhodobě působili ve firmě, budou brzy nahrazeni.
Tesla chystá nový kompaktní model. V roce 2025 uvede Model Q, který bude mít délku jen čtyři metry a cenovku kolem 25 000 eur (cca 640.000 korun).
Chystá se revoluce v palubních systémech? Nové informace naznačují, že Apple brzy spustí vylepšený CarPlay s řadou inovací. Co přinese a kdy se ho dočkáme? Naznačil to německý AutoBild.
Vozy Toyota Corolla Hatchback a Touring Sports obhájily dva tituly v rámci prestižní ankety britského odborného časopisu What Car? Zatímco Hatchback se opět stal rodinným vozem roku, Touring Sports znovu bodoval jako nejvýhodnější kombi.
Felipe Nasr, Nick Tandy a Laurens Vanthoor se stali vítězi úvodního kola amerického šampionátu sportovních vozů, když s vozem Porsche překonali rekord na prestižní 24hodinovce v Daytoně.