Vítězstvím se britský pilot Mercedesu velice přiblížil celkovému prvenství v letošním DTM. Mattias Ekström, který ještě včera vedl o jeden bod před Paffettem, dnes nebodoval.
Mercedes dnes může slavit vydařený koncert v Turecku. V kvalifikaci obsadil první dvě řady a první čtyři vozy v cíli byly Mercedesy. Gary Paffett v první zatáčce uhájil vedení před Berndem Schneiderem a bez jediné chyby si dojel pro zasloužené vítězství. Excelentní bojovnou jízdu předvedl Mika Häkkinen a ze sedmého místa se protlačil až na druhé před Schneidera.
Audi dnes vyšlo téměř na prázdno, když jediné body přivezl Tom Kristensen za páté místo. Kromě šestého Laurenta Aiella už bodovaly pouze Mercedesy. Mattias Ekström se po celý závod trápil. Po startu se dostal na třetí místo, ale potom už se pouze propadal, postrádal rychlost. Závod dokončil až dvanáctý, a aby obhájil titul šampiona, musel by příště zvítězit, zatímco "Gary Perfect" by nesměl bodovat.
Foto: dtm.de
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.