Spekulace o vývoji bateriemi poháněného tahače značky Tesla kolují internetem už delší dobu, ovšem až doteď nikdo netušil, jak daleko se konstruktéři z Tesly dostali. To by se ale mělo již brzy změnit, neboť Elon Musk, zakladatel automobilky, na svém Twitterovém účtu zveřejnil datum oficiální premiéry.
Velká premiéra dosud největšího vozu z nabídky společnosti Tesla se uskuteční již 26. října tohoto roku v Hawtorne, stát Kalifornie. Musk ve svém Tweetu ještě uvedl, že součástí prezentace bude i možnost testovací jízdy a údajně se rozhodně vyplatí premiéru navštívit, neboť prý "bude stát za to".
První snímek tahače Tesly byl odhalen již v červnu tohoto roku, od té doby se ale o něm víceméně mlčí. Samotný Elon Musk ovšem v jednom ze svých tweetů prohlásil, že řídit nový tahač od Tesly je stejně snadné, jako řídit osobní automobil. Další informace už ovšem přicházejí z různorodých zdrojů a jedná se o čisté spekulace.
Například agentura Reuters před časem uvedla, že odhadovaný dojezd tahače Tesly by se měl pohybovat v rozpětí 200 až 300 mil (321 - 482 km), což by Tesle nahrávalo zejména v oblasti vnitrostátní / regionální přepravy. Reálný dojezd na jedno nabití a a kapacita nákladu ovšem stále zůstává záhadou.
Jen pro srovnání, současné tahače využívané k dálkové přepravě jsou schopny urazit na jednu nádrž i 1,610 kilometrů, čemuž by Tesla při současné technologii baterií mohla jen těžko konkurovat.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?