Návrat ve velkém stylu? Nové TVR strčí do kapsy i Porsche 911 Turbo S

TVR
TVR, foto: carscoops.com
Antonín Marek , AutoRoad.cz 26. července 2017 10:25
Sdílej:

Nový sporťák, na kterém pracuje tradiční britská automobilka TVR, by podle posledních informací mohl svým poměrem váhy a výkonu trumfnout i zavedené hráče v segmentu, do kterého spadá i Porsche 911 Turbo, Aston Martin Vantage GT8 nebo Jaguar F-Type SVR.

Podle posledních informací, se kterými přišel britský web Autocar, by nové TVR mohlo vážit pouhých 1,200 kilogramů, přičemž pod jeho kapotou by se měl usadit 5 litrový motor V8 Cosworth. Výsledkem by měl být poměr cca 400 koňských sil na tunu, což by znamenalo, že osmiválec pod kapotou bude disponovat výkonem cca 480 koňských sil.

V současném světě sportovních aut sice výkon pod 500 koní nezní nijak oslnivě, ovšem zde přichází ke slovu nízká váh. Právě díky poměru váhy a výkonu by se nové TVR mohlo snadno stát rivalem vozů jako je Porsche 911 Turbo S, Aston Martin Vantage GT8, Maserati GranTurismo MC Stradale nebo Jaguar F-Type SVR.

Nové TVR by tak mohlo být schopno akcelerace z 0 na 100 km/h v časech okolo 4 vteřin a maximální rychlost by mohla být až 231 km/h. Ostatně jak se vyjádřil John Chasey z TVR, při vyvíjení vozu a stanovení výkonu byli konstruktéři velmi ambiciózní a důslední.

Cíle při stanovování váhy/výkonu, velikosti, praktičnosti a kvality byly již od samého počátku stanoveny velmi vysoko, neboť nové TVR se bude muset prosadit ve velmi konkurenčním prostředí. Podle slov Johna Chaseyho však výsledný vůz splňuje všechny stanovené požadavky a některé dokonce překonává.

Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.