Nový elektromobil z dílny společnosti Fisker, s názvem EMotion, konečně odhalil svou tvář. Stalo se tak na Twitterovém účtu samotného Henrika Fiskera. Podle jeho slov má jít o ten vůbec nejpokročilejší elektromobil na trhu.
Tohle je oficiálně první fotka nového elektromobilu Fisker Karma. Pokud máte pocit, že svým vzhledem se od svého konkurenta v podobě Tesly příliš neliší, nejste úplně daleko od pravdy. Většina elektromobilů totiž využívá podobného tvaru karoserie pro zachování co nejlepší aerodynamiky. Narozdíl od většina konkurentů ale nabídne tzv. "Butterfly doors".
Fisker EMotion: World's most advanced EV. 400 mile + range, 9 min fast charging, autonomous & connected. Very proud of what we are creating! pic.twitter.com/7xWneZwMaT
— Henrik Fisker (@FiskerOfficial) 10. června 2017
Henrik Fisker zveřejnil první fotku EMotion na svém Twitterovém účtu a dodal, že dojezd tohoto vozidla bude činit přes 400 mil (643 km +) a nabíjení nebude trvat déle než devět minut - to ale samozřejmě záleží na zdroji, který majitel k napájení použije.
I tak ale půjde o technologicky velmi pokročilý stroj. Mimo jiné se máme dočkat i autonomních funkcí, kterým bude pomáhat LIDAR v přední masce. O jaký stupeň autonomního řízení půjde jsme se ale nedozvěděli.
I tak ovšem vypadá Fisker velmi zdařile. Pozor si však bude muset dát na Teslu, která neustále roste na žebříčcích popularity a finanční hodnoty.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.