Nabídka modelů od české škodovky je opravdu bohatá a jen málokdo by v ní nenašel vůz, jenž by mu přesně sedl. Už vás ale napadlo, jak by vypadala nová Škoda Superb v oplastované verzi Scout?
Právě tenhle nápad se zrodil v hlavě zahraničních designérů a web SteeringNews přišel s počítačovou animací, jak by takové auto mohlo vypadat. Kdo zná modelovou řadu Superb, ten ví, že v její druhé generaci se prodávala oplastovaná verze Outdoor.
A právě na ní by navázala třetí současná generace. Česká automobilka pak navíc podle zákulisních informací opravdu chystá variantu Scout. Stát se tak má v blízké budoucnosti, ovšem je otázkou, kdy přesně se jí dočkáme. Podle nás to nebude dříve, jak příští rok.
Exkluzivní snímek nové ho Superbu Scout pak najdete přímo zde. Vše má na svědomí umělec Shoeb Kalania, který si s autem moc hezky pohrál. Výsledkem je přepracovaná přední čelní plocha s upraveným nárazníkem a mlhovými světly. Nechybí ochranné plasty na podbězích kol a pláty na podvozku.
Nový Superb Scout by v případě sériové produkce dostal do vínku výhradně silnější motory. Tím je myšlena benzínová jednotka 1,8 TSI s výkonem 132 kW anebo naftový dvoulitr s výkonem 140 kW. V závislosti na volbě motor bude k dispozici 6stupňová manuální nebo 6stupňový automat DSG. Pohon všech čtyř kol by samozřejmě byl standardem.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.