Když BMW tehdy představilo model X6, svět se najednou obrátil vzhuru nohama. Prodeje značky se značně navýšili a tak není divu, že se tohoto konceptu chytli další výrobci.
Tím posledním je Porsche, které zvažuje, že vpustí do výroby Cayenne Coupe. To není ničím jiným, než Cayennem s ostře seřízlou zádí. Nová myšlenka zaůtočit na BMW X6 a Mercedes GLE Coupe navíc dostala svou první podobu od firmy RM Design.
Co se týče pohonu, pokud někdy vůbec dojde na produkci verze Coupe, pak zcela jistě pod kapotou nenajdeme základní motory. K povaze sportovního SUV patří hromada výkonu, takže šanci by mohl dostat kupříkladu přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec.
Designová stránka počítačově stvořeného návrhu vypadá hlavně zepředu velmi zajímavě. O něco horší to je vzadu, kdy vůz nemá daleko k podobě žáby. Jenže zákazníci mají divné "chutě" a taková obludná X6ka je tak žádaným zbožím, že se nikdo nesmí divit, pokud by Cayenne Coupe trhal prodejní rekordy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?