Podle nových informací, přicházejících z Německa, představí Volkswagen omlazený Golf už letos v březnu. Hned po něm přijde něco, na co mnozí fanoušci netrpělivě čekají.
Společně s faceliftem se totiž na trh vzápětí dostane hardcore verze R420. Omlazený a podstatně vylepšený německý hatchback měl přitom přijít až ke konci roku, ale nyní se podle deníku Auto Bild všechno změnilo. Díky tomu jej uvidíme na autosalonu v Ženevě, kde poprvé spatříme klasického Golfa s full-LED světlomety.
Interiér dostane nové materiály, barvy a nebo zcela nový digitální přístrojový panel z Passatu. Infotainment pro změnu nabídne 9,2palcový dotykový displej a možnost hlasového ovládání. Společně s faceliftem VW představí produkční verzi konceptu R400.
Pod jeho kapotou najdeme klasický přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec nebo větší 2,5litrový pětiválec z Audi RS3. Tento model bude k dispozici pouze v limitované edici a s pohonem všech kol. Výsledný výkon pak bude činit 420 koní, o čemž svědčí i označení edice.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?