Britské zastoupení značky Ford se rozhodlo na tamním trhu nabízet nový sportovní balíček Monotune pro přiostřený Focus ST aktuální generace.
Celý set stojí 1195 liber a balíček s názvem Mountune MP275 obsahuje poměrně dost věcí. V ceně je zahrnut větší intercooler, sportovní vzduchový filtr, nové výfukové potrubí a přemapovaná řídící jednotka motoru.
Díky těmto úpravám dokáže 2,0-litrový čtyřválcový motor EcoBoost vyprodukovat výkon 275 koní a 400 Nm točivého momentu. To činí nárůst ve výši 25 koní a 55 Nm oproti sériovému Focusu ST.
instalace balíčku trvá asi dvě hodiny a Ford říká, že nebude zrušena platnost tovární záruky na model, pokud je balíček namontován přímo techniky od Fordu.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?