Volkswagen příští týden představí Passat CC. Bohužel jen jako koncept.
Dle serveru AutoExpress si na sériový Passat CC ještě chvíli počkáme. Konkrétně až dva roky. První náznaky jeho podoby budeme moci vidět už na autosalonu v Ženevě, kde Volkswagen představí koncept Passatu CC. Bude tak brát v potaz zpětnou vazbu od zákazníků a dle toho doladí design chystané novinky.
Je však už nyní jasné, že design Passatu CC bude naroubovaný na podobu současné osmé generace Passatu. I tak by měli designéři mít dost prostoru pro realizaci své představy. Očekáváme výrazně agresivnější masku chladiče s ostřejšími rysy světel. Samozřejmě bude Passat CC mít bezrámová okna, a svažující se záď, která opět bude pro Passat CC charakteristickým prvkem.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.